Obmedzenie kapacity čaká od septembra aj aquaparky. Prevádzkari sa obávajú ďalších strát

silho_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Epidemiológ septembrové opatrenie obhajuje ako preventívne.

Kým kúpaliská praskajú vo švíkoch, aquaparky na jeseň toľko šťastia mať nebudú. Nové obmedzenia im kážu škrtať počty návštevníkov. Prevádzkari sa obávajú ďalších strát. Už dnes im chýba tretina minuloročných príjmov.

Toto leto zachránili naše kúpaliská Slováci dovolenkujúca doma. O žiadnom terne však hovoriť nemôžu, 35-percentný pokles návštevníkov vidia už dnes.

Po letnej sezóne sa ľudia z kúpalísk presunú do akvaparkov. No tie už o necelé dva týždne čakajú nové obmedzenia. Tentokrát musia znižovať kapacity.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí avizoval, že pôjde o 50-percentné zníženie kapacity.

Epidemiológ septembrové opatrenie obhajuje ako preventívne. Pre prípad, že sa zo zahraničia vrátia Slováci bez klinických príznakov nákazy a tí sú ako prenášači nebezpeční najmä v interiéroch.

"Zatiaľ nemáme zdokumentované našťastie, že by sa vírus v tých akvaparkoch šíril, ale do istej miery je to otázka šťastia a toho, že je tam málo infikovaných ľudí. Ten vírus sa nešíri vodou ale tou parou a v pare nad vodou sa môže nachádzať," uviedol epidemiológ Pavol Jarčuška.

Majiteľov aquaparkov obmedzenia netešia, sú však pripravení rešpektovať pravidlá a povinnosti a naďalej sa starať o bezpečnosť a zdravie zákazníkov.

Prevádzky ešte nedostali presné pokyny. Nateraz je známe len to, že striktné obmedzenie návštevnosti bude platiť od septembra do októbra.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obmedzenia

Dôležité udalosti