Slovenská pošta vydáva poštovú známku COVID-19. Porovnajte ju so známkami iných štátov

Obálka knihy.
Zdroj: TASR

Motívom poštovej známky je symbolický portrét dievčaťa s rúškom na tvári.

Slovenská pošta vydáva v piatok (21. 8.) poštovú známku COVID-19. Nominálna hodnota známky sú dve eurá. TASR o tom informovala Zuzana Kovačičová zo Slovenskej pošty.

Motívom poštovej známky je symbolický portrét dievčaťa s rúškom na tvári s rozptýlenými novými koronavírusmi okolo. V známke je aplikovaná UV farba zdôrazňujúca rúško a zväčšený nový koronavírus v jej pravej spodnej časti.

"Slovenská pošta má v úmysle vydaním poštovej známky COVID-19 poukázať na dodržiavanie bezpečnostných zásad R. O. R. (ruky - odstup - rúško), pomocou ktorých chránime nielen seba, ale aj ľudí okolo nás," priblížila Kovačičová.


Známka má rozmery 32 krát 45 milimetrov. Technikou ofsetu v kombinácii so serigrafiou ju vytlačila spoločnosť Tiskárna Hradištko. S poštovou známkou vydajú aj obálku prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 21. augusta 2020 a domicilom mesta Bratislava.

Motívom prítlače FDC obálky sú ochranné rúška a motívom FDC pečiatky je zväčšený symbol nového koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

V našej galérii si môžete pozrieť poštové známky s motívom koronavírusu, ktoré vydali iné krajiny.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovenská pošta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.