Nemecko zaznamenalo najviac denných prípadov infekcie od konca apríla

Donald Trump
Zdroj: TASR/AP Photo/Jens Meyer

Za 24 hodín zaznamenali v celom Nemecku 2034 nových prípadov nákazy.

Počet potvrdených nových prípadov koronavírusovej infekcie v Nemecku dosiahol v sobotu od konca apríla rekordné množstvo zaznamenané v priebehu jedného dňa. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na údaje Inštitútu Roberta Kocha (RKI), spolkového ústavu na kontrolu a prevenciu chorôb.

Za 24 hodín zaznamenali podľa tohto zdroja v celom Nemecku 2034 nových prípadov nákazy, čím celkový počet infikovaných jedincov dosiahol 232.082.

Naposledy bol denný nárast vyšší až pred takmer štyrmi mesiacmi, 25. apríla, keď spolková republika zaznamenala 2055 nových infikovaných osôb.

Epidémia choroby COVID-19, spôsobovanej novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2, dosiahla v Nemecku vrchol začiatkom apríla. Vtedy pribúdalo denne aj viac než 6000 nakazených, sumarizuje DPA.

Od konca júla síce badať v tomto trende pokles, no údaje z posledných dní vzbudzujú obavy z príchodu druhej vlny epidémie.

V súčasnosti sa však aj oveľa viac ľudí dáva testovať než donedávna, a práve toto môže byť príčinou vyššieho počtu zistených prípadov infekcie, domnievajú sa bádatelia z Kochovho inštitútu.

BERLÍN/ZASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.