Bratislavský poslanec sa nakazil a skritizoval systém testovania. Mikas ho sfúkol

Nelu filter takto zmenil.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Komunálnemu politikovi potvrdili COVID-19, sám o tom napísal na sociálnej sieti.

Poslanec mesta Bratislava a bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Adam Berka, ktorý bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19, sám riskoval a sám sa mohol hocikde nakaziť. Vyhlásil to v pondelok hlavný hygienik Ján Mikas, ktorý aj na margo tohto prípadu vyzval verejnosť k zodpovednosti.

"Tento prípad sa bude šetriť. Predpokladám, že regionálni kolegovia ho oslovia. V súčasnosti je dôležité, aby sa každý správal zodpovedne," uviedol Mikas. V prípade poslanca Berku podľa hlavného hygienika ešte nie sú uzavreté jeho úzke kontakty. Ako podotkol, pre jednu takúto udalosť by však ešte nehovoril o komunitnom šírení nákazy na Slovensku.

"Možnože epidemiologickým šetrením sa dokážeme dopátrať, kde sa nakazil," podotkol hlavný hygienik.

Poslanec Berka na sociálnej sieti informoval, že má pozitívny test na ochorenie COVID-19. Netuší, ako sa mohol infikovať. Priznal, že príznaky pocítil v nedeľu 16. augusta ráno, domnieval sa však, že ide o virózu.

Súvisiaci obsah

"Pripisoval som to prílišnému 'žúrovaniu', tancovaniu a prepoteným tričkám," napísal s tým, že v meste bol pár dní po sebe, pohyboval sa medzi ľuďmi, v niekoľkých baroch, v jednom klube a na diskotéke.

Berka skritizoval zároveň systém testovania. Tvrdí, že hoci sa na testy objednal hneď ako sa začal cítiť zle, nedostal termín, preto vo štvrtok (20. 8.) osobne zašiel na test bez objednania. Pozitívny výsledok testu dostal v sobotu (22. 8.) v noci.

Edit: Mám informáciu od primárky nemocnice na Kramároch. Kramáre sú jediné miesto v Bratislave, kde v súčasnosti môže...

Uverejnil používateľ Adam Berka Sobota 22. augusta 2020

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti