Na Kramároch čakali na testy v dlhom rade. Dôvodom bol status poslanca s COVID-19

Cennet: 93. epizóda
Cennet: 93. epizóda Zdroj: TV Markíza

Jedno z bratislavských odberných miest zažilo poriadny nápor.

Odberné miesto na testovanie ochorenia COVID-19 na bratislavských Kramároch zažilo v pondelok (24.8) doobeda poriadny nápor. V dlhom rade na testy čakali desiatky ľudí, píše denník Pravda.

Tak veľa ich na tomto mieste podľa jednej zo zdravotníčok od začiatku epidémie ešte nebolo. Tvrdí, že dôvodom bol status bratislavského mestského poslanca Adama Berku.

Aký pekný výhľad z práce

Uverejnil používateľ Miroslav Cicko Pondelok 24. augusta 2020

Berka v statuse napísal, že je pozitívny. Doplnil tiež informáciu, že Kramáre sú jediné miesto v Bratislave, kde v súčasnosti môže dôjsť k otestovaniu "pacienta" bez COVID PASSu. "Táto možnosť je však vyhradená pre kritické stavy pacientov a preto je veľmi dôležité, aby ste sa všetci registrovali cez web korona.gov.sk. a neprišli na odbery neobjednaní," dodal v aktualizovanom statuse.

Komunálny politik zároveň skritizoval systém testovania. Tvrdí, že hoci sa na testy objednal hneď, ako sa začal cítiť zle, nedostal termín, preto osobne zašiel na test bez objednania.

Na kritiku reagoval aj hlavný hygienik Ján Mikas. Ten sa vyjadril, že Berka sám riskoval a mohol sa nakaziť kdekoľvek. Viac sa dočítate TU.

Bratislavský poslanec zverejnil spomínaný príspevok v sobotu. Opísal v ňom svoj zdravotný stav a menoval miesta a podniky, kde sa uplynulé dni zdržoval.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Adam berka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.