Pribudlo ďalších 84 pozitívne testovaných, najviac prípadov opäť odhalili v Bratislave

Počet aktuálne chorých na COVID-19 stúpol po utorku na 1 311.

V utorok pribudlo na Slovensku 84 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 4 090 testov. Slovensko tak od začiatku epidémie eviduje celkom 3 536 pozitívnych.

Vyliečilo sa ďalších 25 osôb. Z ochorenia COVID-19 sa dokopy dostalo už 2 192 ľudí. Počet aktívnych prípadov stúpol po utorku na 1 311.

Ako približuje ministerstvo zdravotníctva, najviac pozitívnych bolo vyšetrených opäť v Bratislave, kde majú 21 nových prípadov nákazy. Stav v hlavnom meste je vážny, mesto preto včera zmenilo farbu COVID semafora na červenú. Viac sa dočítate TU.

Osem nových pacientov eviduje okres Košice, rovnaký počet okresy Spišská Nová Ves a Trenčín. Po šesť prípadov zaznamenali okresy Michalovce, Nitra.

Päť pacientov pribudlo v okrese Senica, štyria v okrese Galanta a traja v okrese Malacky. Po dva prípady evidujú okresy Ilava, Trnava a Žilina a po jednom pozitívnom okresy Banská Bystrica, Komárno, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Púchov, Revúca, Rožňava a Stará Ľubovňa. Medzi 84 novými prípadmi je 45 žien a 39 mužov.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) na sociálnej sieti informoval, že zväčša ide o aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov zo známych, podchytených ohnísk nákazy. Zaznamenané boli aj importy zo zahraničia, sporadicky sa vyskytli prípady bez epidemiologickej súvislosti so známymi prípadmi, pri ktorých pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

Prečítajte si tiež:

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 70 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 42 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti ležia siedmi, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja.

Nik nákaze nepodľahol ani počas včerajšieho dňa, počet obetí zostáva 33.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 80.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti