Rajský ostrov sa pre Brita premenil na peklo. Pre koronavírus sa nemôže vrátiť domov za rodinou

Čeľusť Purussaura
Zdroj: Rob Small/Twitter

Od Británie je vzdialený vyše 14-tisíc kilometrov.

V dôsledku dopravných obmedzení pre koronavírus uviazol v zahraničí aj Brit Rob Small. Od svojej rodiny sa nachádza vyše 14-tisíc kilometrov. Nevidel ich od marca tohto roku a dúfa, že pred Vianocami bude doma, uviedol Daily Mail.

Inštruktor potápania uviazol na rajskom ostrove Samoa v Tichom oceáne. Pre prísne opatrenia jednotlivých štátov a tiež obmedzeniam v leteckej doprave sa tak skoro do Británie nevráti. Pobyt na prekrásnom ostrove sa pre neho zmenil na nočnú moru, pretože mu chýba rodina. „Veľmi by som si prial, aby ma objal môj malý syn. Chcel by som vidieť moju rodinu," prezradil na jednom z videí, ktoré uverejňuje na sociálnej sieti.

Rob priletel na Samou pracovne, no 26. marca vláda zakázala všetky medzinárodné lety na ostrov aj z neho. Fidži je najbližšia susedná krajina, ale aj lodné služby sú obmedzené. Tento tichomorský štát zatiaľ nemá ani jeden prípad koronavírusu, v krajine však platí stav núdze.

Raj sa pre Roba zmenil na peklo. „Raj je pre mňa moja rodina a blízki priatelia. Je to ten pocit, keď som s nimi a to Skype ani Zoom nenahradia. Keď som s nimi, miesto a poloha sú úplne irelevantné," dodal.

Brit sa tiež posťažoval, že prišiel aj o zamestnanie, keďže ostrov je úplne bez turistov a o jeho služby nemá takmer nikto záujem. Aj iní podnikatelia postupne prichádzajú o živobytie.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Samoa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.