Chorvátsko hlási rekordný nárast prípadov nákazy koronavírusom

Šťastní mladomanželia.
Zdroj: TellyVision /shutterstock.com

Ochorenie diagnostikovali 358 ľudom.

V Chorvátsku pribudlo v stredu (26. 8.) za posledných 24 hodín 358 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o najvyšší počet od začiatku pandémie, informovala DPA.

Predchádzajúci rekordný prírastok nových prípadov za deň (265) úrady naposledy zaznamenali uplynulý piatok. Počet osôb, ktoré mali pozitívne výsledky testov na koronavírus SARS-CoV-2, tak v Chorvátsku od začiatku pandémie stúpol na 8888. Na komplikácie spôsobené ochorením COVID-19 doteraz zomrelo 175 ľudí.

Počet aktívnych prípadov nákazy je 2 351. V samoizolácii sa nachádza 7 993 ľudí.

Najviac postihnutými oblasťami sú Šibenicko-kninská a Splitsko-dalmatínska župa, ktoré sa nachádzajú na pobreží Jadranského mora. Ide zároveň o hlavné turistické destinácie.

Krajčí: Neplánujte si dovolenku v Chorvátsku, meníme zoznam červených krajín

Z 358 nových prípadov bolo 138 zaznamenaných práve v Splitsko-dalmatínskej župe. Ďalších 67 prípadov úrady hlásia z hlavného mesta Záhreb.

Členské štáty EÚ susediace s Chorvátskom vrátane Talianska, Slovinska a Rakúska už varovali svojich občanov pred cestovaním do tejto balkánskej krajiny. Nemecká vláda varovala občanov pred dovolenkou v Šibenicko-kninskej a Splitsko-dalmatínskej župe.

Turizmus je najdôležitejším priemyslom Chorvátska, ktoré sa pre zahraničných návštevníkov otvorilo 1. júla. Chorvátske úrady pripisujú vinu za súčasné zhoršenie situácie mladším turistom a klubom na pobreží. Premiér Andrej Plenkovič minulý týždeň pripustil, že vláda uvoľnením karanténnych opatrení išla do rizika v snahe pomôcť cestovnému ruchu.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

ZÁHREB/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti