Taliansko hlási najvyšší počet nakazených od začiatku mája

Ryan Reynolds a Blake Lively v metre v New Yorku
Zdroj: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Komplikáciám spôsobeným chorobou doposiaľ podľahlo vyše 35-tisíc ľudí.

Taliansko zaznamenalo v stredu 1 367 prípadov nákazy novým koronavírusom , čo je najvyšší denný nárast od začiatku mája. Za uplynulých 24 hodín zomrelo ďalších 13 ľudí, ktorí mali pozitívny test na koronavírus. Informovala o tom talianska agentúra ANSA.

V utorok (25.8.) úrady evidovali 878 nových infikovaných. V Taliansku vykonali za uvedené obdobie 93 529 testov, čo je o takmer 20-tisíc viac ako za predchádzajúci deň a najviac od začiatku pandémie.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa má Taliansko celkovo 262 540 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom komplikáciám spôsobeným chorobou COVID-19 doposiaľ podľahlo 35 458 ľudí.

Taliansko v máji zrušilo prísne karanténne opatrenia. Stalo sa prvou krajinou v Európe, ktorá hlásila prípady ochorenia COVID-19.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.


RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.