Čísla nakazených koronavírusom sa v stredu opäť priblížili k stovke

Marian Kočner na súde.
Zdroj: TASR/AP

Najviac prípadov hlási opäť Bratislava.

Na Slovensku pribudlo v stredu 90 pacientov s nový koronavírusom. Laboratóriá vykonali dokopy 3 636 testov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí je doteraz v našej krajine 3 626. Počet aktívnych prípadov po včerajšku stúpol na 1 387.

Najviac pozitívne testovaných, konkrétne 22, bolo v Bratislave. Šiesti infikovaní pribudli v okrese Ilava, rovnako v okresoch Michalovce a Poprad. V okresoch Stará Ľubovňa a Trenčín majú zhodne päť nových pacientov.

V okrese Žilina evidujú po včerajšku štyri nové prípady nákazy, v okresoch Bardejov, Dunajská Streda, Nitra, Prešov a Prievidza po tri prípady.

Dvoch pozitívnych hlásia okresy Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Pezinok aj Vranov nad Topľou. Po jednom infikovanom evidujú v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Čadca, Dolný Kubín, Považská Bystrica, Sabinov, Senec, Šaľa a Trnava.

Vývoj situácie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

Ministerstvo zdravotníctva približuje, že medzi 90 novými prípadmi nákazy je 37 žien a 53 mužov, sú vo veku od päť do 78 rokov.

Dobrou správou je, že v stredu stúpol aj počet vyliečených, pribudlo ich 14. Z nákazy sa od začiatku epidémie dostalo už 2 206 osôb. Počas stredy nákaze nik nepodľahol, počet obetí zostáva 33.

Zmena nastala v nemocniciach, kde prijali ďalších päť pacientov. Hospitalizovaných je tak 75 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 51 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží sedem ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti.

Sedemdňový kĺzavý medián stúpol na 84.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.