Ukrajina zaznamenala najvyšší denný počet úmrtí v dôsledku koronavírusu

Pan Profesor Telerano_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/AP/Evgeniy Maloletka

V stredu Ukrajina hlásila 36 obetí, v utorok 25.

Ukrajina zaznamenala za posledných 24 hodín najvyšší denný počet úmrtí v dôsledku infekcie novým typom koronavírusu, informovala vo štvrtok agentúra UNIAN s odvolaním sa na údaje Systému monitorovania epidémie koronavírusu Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO).

Chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, podľahlo za posledný deň 49 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 2403. V stredu Ukrajina hlásila 36 obetí, v utorok 25.

Počet potvrdených prípadov infekcie sa za posledných 24 hodín zvýšil o 1974 na celkovo 112.059. Z ochorenia sa od začiatku pandémie na Ukrajine uzdravilo 54.217 ľudí.

Karanténne opatrenia na Ukrajine platia zatiaľ do 31. augusta, potom sa v závislosti od epidemiologickej situácie v každom z regiónov môžu zmierniť alebo zintenzívniť.

Maďarsko hlási najviac nakazených koronavírusom od konca apríla

V Maďarsku pribudlo za uplynulých 24 hodín 91 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Na ochorenie COVID-19 spôsobované týmto vírusom nezomrel za posledný deň nikto, uviedol vo štvrtok vládny informačný server koronavirus.gov.hu.

Je to najvyšší denný počet nakazených v krajine od 24. apríla, keď v krajine pribudlo 99 nových prípadov nákazy.

Celkový počet nakazených koronavírusom v krajine dosiahol 5379, z nákazy sa už zotavilo 3757 ľudí. Aktuálne je nakazených 1008 osôb, 69 z nich je v nemocnici, z toho ôsmi sú na pľúcnej ventilácii.

Maďarská vláda v piatok rozhodne o ďalších potrebných opatreniach.

KYJEV, BUDAPEŠŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Maďarsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.