V Česku pribudlo 221 nových prípadov nákazy koronavírusom

Od 1. septembra v Česku platia nové opatrenia.

V Česku pribudlo v priebehu štvrtka 221 nových prípadov nákazy koronavírusom, informovalo v piatok ráno ministerstvo zdravotníctva. Laboratória vo štvrtok vykonali 8615 testov. Celkový počet nakazených v Česku stúpol na 23.169. Momentálne je aktívnych 5561 prípadov.

Hospitalizovaných je 130 ľudí. Z nákazy koronavírusom sa vyliečilo už 17.190 infikovaných, 418 ľudí v dôsledku choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, zomrelo.

Od 1. septembra v Česku platia nové opatrenia. V zariadeniach zdravotných a sociálnych služieb, vo verejnej doprave či na úradoch budú povinné rúška. Kapacita hromadných podujatí zostáva rovnaká, na vnútorné podujatia s účasťou nad 100 ľudí bude vstup možný iba s rúškom alebo inou tvárovou ochranou.

Rezort zdravotníctva sa vo štvrtok rozhodol nemeniť zoznam rizikových krajín. Vydal však odporúčanie necestovať do Francúzska či Chorvátska. Rizikovými zostávajú Španielsko a Rumunsko. Po návrate z týchto krajín je nutné podstúpiť do 72 hodín test na koronavírus.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.