Počet nových prípadov nákazy opäť stúpol nad sto

Barbora Piešová
Zdroj: TASR/AP/Philipp von Ditfurth

Laboratóriá otestovali 4 360 vzoriek.

Vo štvrtok pribudlo na Slovensku ďalších 102 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet pozitívne testovaných je tak u nás od začiatku epidémie 3 728. Laboratóriá vykonali počas včerajšieho dňa dokopy 4 360 testov.

Nákaze nik nepodľahol, počet obetí zostáva 33. Vyliečilo sa 19 osôb, celkovo sa z ochorenia COVID-19 dostalo už 2 225 ľudí. Počet aktívnych prípadov je aktuálne 1 470.

Najviac pacientov hlási opäť Bratislava, kde pribudlo 30 pozitívnych. V okrese Michalovce evidujú desať nových prípadov, v okrese Žilina osem, okres Nitra má sedem pacientov, šesť nakazených zaznamenal okres Trenčín.

Päť infikovaných osôb odhalili testy v okrese Rožňava. Po tri prípady hlásia v okresoch Námestovo, Prešov a Senec.

Po dva prípady majú okresy Bytča, Dolný Kubín, Galanta, Komárno, Liptovský Mikuláš, Prievidza, Púchov, Senica, Stará Ľubovňa a po jednom nakazenom okresy Hlovovec, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Nové Zámky, Piešťany, Poprad, Rimavská Sobota, Šaľa a Topoľčany.

Z nemocníc včera prepustili troch pacientov, hospitalizovaných je 72 ľudí. Z tohto počtu malo pozitívny test na koronavírus 49 osôb, šiesti ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti a piati potrebujú podporu pľúcnej ventilácie.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 84.

Vývoj situácie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.