Najhoršie čísla týždňa: Koronavírus zistili 114 ľuďom

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Laboratóriá vyhodnotili 4 453 vzoriek.

Za včera pribudlo na Slovensku ďalších 114 prípadov nákazy novým koronavírusom , pričom laboratóriá vyhodnotili v piatok 4 453 testov.

Od začiatku pandémie tak celkom testovali 332 393 pacientov. Z ochorenia sa vyliečilo 29 ľudí, spolu tak ochorenie COVID-19 u nás prekonalo 2 254 osôb.

Celkový počet pozitívnych prípadov v našej krajine doteraz je na čísle 3 842, počet aktívnych prípadov aktuálne je 1 555.

V nemocniciach je hospitalizovaných 76 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 51 ľudí. Na JIS je sedem pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti, informuje rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

Najviac chorých je opäť v okrese Bratislava

Pozitívne testovaných bolo 58 mužov a 56 žien. Najviac testov z pozitívnym výsledkom bolo v okresoch Bratislava (26), Michalovce (11), Trnava (10), Nitra (7), Žilina (5).

Ľudia mali pozitívne testy aj v okresoch Senec, Senica, Myjava, Sabinov, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Vranov nad Topľou, Prešov , Trenčín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Košice, Šaľa, Námestovo, Čadca, Púchov, Ilava, Pezinok, Prievidza, Malacky, Zvolen, Lučenec, Snina, Považská Bystrica, Skalica, Nové Zámky či Komárno.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti