V Česku naďalej prudko pribúdajú nakazení na koronavírus

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Počty nakazených rastú aj v zahraničí.

Počas nedele pribudlo v Česku 274 potvrdených prípadov nákazy novým typom koronavírusu. V Česku sa doteraz nakazilo 24 367 ľudí, vyliečilo sa ich už 17 547. Rovnako ako v zahraničí, pribúda infikovaných aj v Česku, informujú Novinky.cz.

Momentálne je infikovaných 6 397 ľudí, z ktorých 153 je v nemocniciach. Nákaze koronavírusu podľahol v nedeľu ďalší chorý, celkový počet úmrtí je 423.

Nákaza najviac vyčíňa v Prahe, na druhom mieste pomyselného rebríčka je Hodonín, nasleduje Beroun a Mělník.

Počet nakazených prekročil v USA šesť miliónov

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v USA prekročil v nedeľu hranicu šesť miliónov po tom, ako viacero štátov na americkom Stredozápade zaznamenalo rekordné denné prírastky infikovaných. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters. Doposiaľ najvyššie prírastky v počte nakazených zaznamenali v posledných dňoch v štátoch Iowa, Severná Dakota, Južná Dakota a Minnesota. V štátoch Montana a Idaho úrady evidujú rekordný počet hospitalizovaných.

Na celonárodnej úrovni sa síce počty nových prípadov, úmrtí a aj hospitalizovaných znižujú, no v niektorých štátoch Stredozápadu sa objavujú nové ohniská nákazy. Mnoho zdravotníckych pracovníkov a najmenej 33 amerických štátov odmietlo nové usmernenie týkajúce sa testovania na ochorenie COVID-19 vydané minulý týždeň administratívou prezidenta Donalda Trumpa. Podľa tohto usmernenia osoby, ktoré boli vystavené vírusu a nemajú žiadne príznaky, nemusia absolvovať test na prítomnosť koronavírusu.

Mnohí zdravotníci sa naopak domnievajú, že americké úrady musia testovať ľudí častejšie, aby identifikovali asymptomatických prenášačov nákazy a spomalili tak jej šírenie. V USA evidujú najvyšší počet prípadov nákazy a úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 na svete. V Spojených štátoch tejto nákaze podľahlo už viac ako 180.000 ľudí.

PRAHA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti