Po ohnisku nákazy na Zemplíne sprísňujú opatrenia. Posúvajú aj začiatok školského roka

V michalovskom okrese v nedeľu potvrdili ochorenie COVID-19 u 18 pacientov, z toho trinásti boli z obce Staré.

Na Zemplíne sprísňujú opatrenia. Celkovo tam evidujú 144 nakazených koronavírusom, z toho 50 prípadov pribudlo v auguste. Hygienici preto obmedzia hromadné podujatia a v ohnisku nákazy posúvajú aj začiatok školského roka.

V michalovskom okrese v nedeľu potvrdili ochorenie COVID-19 u 18 pacientov, z toho trinásti boli z obce Staré. Nákaza sa tu začala šíriť ešte koncom minulého týždňa.

Na obecnom úrade ešte v piatok popoludní zasadal krízový štáb. Ľudia v karanténe si mali označiť dom viditeľným nápisom „KARANTÉNA".

Hygienici ľuďom odporúčajú, aby tu rúška nosili aj vonku a verejné budovy by mali navštevovať len v nevyhnutných prípadoch.

V obci majú len jedny malé potraviny. Pracujú tu v obmedzenom režime a zákazníci môžu vstupovať dnu len po jednom.

Regionálna hygienička v pondelok zvolala protipandemickú komisiu. Tá nariadila mládeži v celej obci domácu izoláciu.

Do materskej a základnej školy tak deti v obci nastúpia najskôr 16. septembra. Sprísnené opatrenia však hygienici zaviedli pre celý okres Michalovce.

Týkať sa budú najmä hromadných podujatí. Platiť začnú od dnešnej polnoci a potrvajú do 13. septembra. Zakázali podujatia nad 500 ľudí a v interiéri nad 250 osôb okrem svadieb.

Taktiež zakázali aj návštevy v domovoch sociálnych služieb a odporučili upraviť otváracie hodiny zariadení spoločného stravovania do 23. hodiny.

Časové obmedzenie sa týka aj podujatí s výnimkou svadieb. Predpokladajú, že nakazených bude v okrese pribúdať. Na zvýšený počet hospitalizovaných sa pripravujú aj v michalovskej nemocnici.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

STARÉ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PO

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.