Nový rekord. V Česku pribudlo vyše 500 nakazených

Ohnivé tornádo.
Zdroj: TASR/AP

U väčšiny ľudí má choroba mierny priebeh, v poslednej dobe ale rastie počet hospitalizovaných.

Druhýkrát od vypuknutia pandémie presiahol denný prírastok nových prípadov v Českej republike hranicu päťsto, keď sa počas utorka nakazilo 503 ľudí, uviedlo po utorkovej polnoci české ministerstvo zdravotníctva. To je nový rekord. Počet aktuálne chorých vzrástol na 6 576. Celkovo už sa v krajine nakazilo 25 117 ľudí, informujú Novinky.cz.

Najväčší nárast počtu nakazených je na Hodonínsku, kde za posledných sedem dní pribudlo v prepočte na 100 000 obyvateľov 61 nových prípadov COVIDU-19. Nasleduje Praha sa 46 prípadmi na 100 000 obyvateľov za uplynulý týždeň, viac ako štyri desiatky nakazených v prepočte na obyvateľa evidujú tiež okresy Trebišov a Mělník.

Prvé prípady koronavírusu sa v Českej republike objavili pred pol rokom, v poslednej dobe pribúda niekoľko stoviek nakazených denne. U väčšiny ľudí má choroba mierny priebeh, v poslednej dobe ale rastie počet hospitalizovaných. V nemocnici ležalo s COVIDOM-19 podľa údajov k prvému septembrovému dňu 166 ľudí, čo je najviac od 11. mája. V ťažkom stave je 34 z nich.

PRAHA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti