Vo sviatočný deň pribudlo 53 prípadov s novým koronavírusom, zvýšil sa aj počet vyliečených

Najviac prípadov pribudlo v Michalovciach.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 53 prípadov s novým koronavírusom. Doposiaľ sa tak nakazilo 4 042 osôb. V laboratóriách otestovali 2 428 vzoriek. Celkovo už bolo ukončených 340 123 vyšetrení.

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo na sociálnej sieti počet pacientov v jednotlivých okresoch. Najviac nakazených pribudlo v okrese Michalovce, zistili tam až 19 pozitívnych testov. Nasleduje okres Bratislava s 13 pacientami.

Dvaja pozitívne testovaní boli v okrese Košice, Poprad, Prešov, Senec a Zvolen. Po jednom prípade mali v okrese Čadca, Liptovský Mikuláš, Pezinok, Ružomberok, Svidník, Trenčín, Vranov nad Topľou a v Zlatých Moravciach. Medzi nimi je 28 žien a 25 mužov v rozmedzí 2 až 85 rokov.

V utorok sa vyliečili 45 pacienti. Koronavírus tak prekonalo už 2 523 ľudí.

Aktuálne tak s ochorením COVID-19 bojuje 1486 Slovákov.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 99 osôb, nikto nepribudol. Koronavírus má z nich potvrdených 73 pacientov. Na JIS je hospitalizovaných 11 ľudí a napojených na pľúcnu ventiláciu je 7 osôb.

Ministerstvo zdravotníctva povrdilo štyri úmrtia, ide o staršie prípady, ktorým bola vykonaná pitva. Celkovo tak máme 37 obetí. Nemocnica v Ružomberku potvrdila včera smrť dvoch pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, k nim sa ministerstvo ešte nevyjadrilo.

Kĺzavý medián je na hodnote 72.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti