Český minister zdravotníctva je v karanténe. Bol v kontakte s nakazenou hlavnou hygieničkou

Podľa ministerstva zdravotníctva sa nachádza Jarmila Rážová v domácej izolácii.

Novým druhom koronavírusu sa nakazila aj hlavná hygienička ČR Jarmila Rážová. Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch aj ďalší pracovníci jeho rezortu, ktorí boli v kontakte s hlavnou hygieničkou, išli do karantény a v priebehu dňa podstúpia tiež testy na prítomnosť ochorenia COVID-19. Karanténa sa však nakoniec netýka premiéra Andreja Babiša ani ďalších zamestnancov úradu vlády, ktorí sa s Rážovou tiež stretli, píše spravodajský portál iDNES.cz.

Časť pracovníkov ministerstva zdravotníctva bude z preventívnych dôvodov pracovať z domova. Testy podstúpia tí, ktorí s ňou boli dlhšie než 15 minút, čo sa okrem iných týka aj premiéra Andreja Babiša.

Babišovi ani ďalším ľuďom z úradu vlády, ktorí sa s Rážovou stretli, však karanténa nehrozí. Rozhodla o tom riaditeľka pražskej hygienickej stanice Zdeňka Jágrová. Pri rokovaní totiž sedeli v dostatočnej vzdialenosti a dodržali aj ďalšie preventívne opatrenia. Premiér preto svoj ďalší program nemení.

"Takmer všade nosím respirátor, v miestnosti sa vetralo a boli tam aj vysoké stropy," uviedol Babiš.

Podľa ministerstva zdravotníctva sa nachádza Rážová v domácej izolácii. Hygienici momentálne hľadajú osoby, ktoré boli s Rážovou v dlhšom a bližšom kontakte. To sa týka napríklad aj novinárov, ktorí sa zúčastnil na akcii, kde bola predstavovaná aplikácia eRouška. Práve na tejto akcii bola prítomná aj hlavná hygienička.

Reportáž spracovali kolegovia z TV Nova:


PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti