V Petržalke zatvorili škôlku. Rodičia tam dali dieťa, ktoré bolo testované na COVID-19

Niektoré deti čaká v najbližších dňoch testovanie.

Dnes je prvý školský a škôlkarský deň pre množstvo detí, jednou z nich je aj Nina Augustinič. Ako informuje jej mama, mestská poslankyňa Katarína Augustinič, na sociálnej sieti, pre jej dcéru bude na niekoľko nasledujúcich dní aj posledný.

Nezodpovedný rodič totiž do súkromnej škôlky poslal dieťa, napriek tomu, že ešte nevedel výsledok testu na koronavírus, ktoré dieťa absolvovalo. Ten bol, žiaľ, pozitívny.

Rodina s dieťaťom bola údajne odcestovaná v zahraničí. Vyplnený formulár a čestné prehlásenie tak dovzdali nepravdivo vyplnené. Škôlka preto nedokázala danej situácií zabrániť.

Ako uvádza poslankyňa, škôlka bude zatvorená do 17.9.2020 a rodičia s deťmi čakajú na nasledujúce inštrukcie.

"Mám plný kalendár a dôležité stretnutia, všetko musí ísť teraz bokom. Ešteže máme možnosť ísť s Ninkou do izolácie na chalupu, aby mohol manžel so staršou dcérkou fungovať bez problémov," povedala nám telefonicky pani Augustinič.

"Veľa rodičov, ale takéto privilégium nemá a v karanténe musia zostať nielen deti zo škôlky, ale celé rodiny. Škola k tomu pristúpila zodpovedne a starším súrodencom ponúkla aspoň online výučbu," doplnila.

Riaditeľ škôlky identitu dieťaťa neprezradil. Katarína Augustinič aktuálne zvažuje vyvodenie právnych krokov voči rodičom. Všetkých hlavne prosí o zodpovednosť.

K situácií sa vyjadril už aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

"Dieťa prišlo do úzkeho kontaktu so 7 ďalšími deťmi, ktorým bol nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu, ďalej zostať v domácej izolácii a sledovať svoj zdravotný stav a v prípade náhleho vzostupu aspoň jedného z príznakov bez meškania telefonicky kontaktovať pediatra alebo záchrannú zdravotnú službu," potvrdila hovorkyňa RÚVZ Bratislava Katarína Nosálová.

"Okrem 7 detí sa uvedené karanténne opatrenia vzťahujú aj na 1 učiteľku, ktorá bola v tejto triede v Súkromnej materskej škôlke na Zadunajskej ulici 27 v Bratislave," dodáva.

Úrad taktiež nariadil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v termíne od 02.09.2020-16.9.2020 vrátane, poučenie všetkých detí a pedagogického personálu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti