V stredu pribudlo až 121 prípadov s novým koronavírusom, ide o druhý navyšší denný nárast

Rýchlotest na COVID-19.
Zdroj: AP Photo/David J. Phillip

Najviac pozitívne testovaných osôb bolo v okrese Bratislava.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo až 121 nových prípadov s koronavírusom. Ide o druhý najvyšší denný prírastok pacientov. Najviac prípadov doposiaľ pribudlo 20. augusta, bolo ich 123, 15. apríla a 28. augusta pribudlo 114 pacientov.

Najviac pozitívne testovaných osôb bolo v okrese Bratislava, až 44. Informuje Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Dvanásť prípadov pribudlo v okrese Nitra, desať v okrese Michalovce a sedem v okrese Tvrdošín. Šesť pacientov evidujú okresy Liptovský Mikuláš a Prešov.

Po tri prípady hlási okres Malacky, Nové Zámky, Senec, Trenčín a Zvolen. V okrese Banská Bystrica, Rožňava, Skalica a Trnava pribudli dve nakazené osoby.

Jedného pacienta odhalili testy v okrese Bardejov, Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Sabinov, Sobrance, Turčianske Teplice a Žilina. Medzi novými nakazenými je 63 žien a 58 mužov, vo veku od 4 do 81 rokov.

V laboratóriách včera otestovali 3 519 vzoriek. Celkovo ich bolo už ukončených 343 642.

Vyliečili sa 94 pacienti. Ochorenie COVID-19 už prekonalo 2 617 ľudí. Hospitalizovaných je 105 osôb, pribudli šiesti. Z nich je koronavírus potvrdený v 70 prípadoch. Na JIS leží desť ľudí a napojených na pľúcnu ventiláciu je šesť osôb.

Zvýšil sa aj počet mŕtvych, pribudli štyria, o ktorých informovalo Ministerstvo zdravotníctva už včera.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 72.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.