Zatvorená je už aj škôlka v Ružinove, objavilo sa v nej nakazené dieťa s novým koronavírusom

Aktuálne sú zatvorené dve škôlky v okrese Bratislava.

Na Slovensku za uplynulé dva dni zatvoril Regionálny úrad verejného zdravotníctva už dve škôly. K včerajšej škôlke v Petržalke sa pridala škôlka v Ružinove na Haburskej 4. Informoval o tom starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

"Včera v neskorých večerných hodinách bol totiž potvrdený vírus COVID-19 u jedného z detí, ktoré ešte začiatkom minulého týždňa chodilo do tejto škôlky počas prázdninovej prevádzky," píše starosta.

Podľa jeho slov nebolo toto dieťa včera, ani v posledných dňoch minulého týždňa už v škôlke, ide teda hlavne o dôležitú prevenciu zo strany úradu.

"Pani riaditeľka od rána informuje rodičov detí a v spolupráci s hygienikmi dostanú tí, ktorých deti mohli byť s diagnostikovaným škôlkárom v kontakte, pokyny o tom, ako majú dodržiavať karanténu a ako sa majú dať testovať," dodáva Chren a prosí, aby rodičia nepodľahli nejekému stresu a panike.

"Na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 boli Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Bratislava nariadené príslušné karanténne opatrenia, a to prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v termíne od 3. do 5. septembra, poučenie všetkých detí a ich zákonných zástupcov, pedagogického personálu a ostatných zamestnancov," uviedla pre hovorkyňa RÚVZ Bratislava Katarína Nosálová.

Dieťa bolo podľa Nosálovej naposledy v materskej škole 26. augusta. "Na základe toho bol 39 deťom a 14 pedagogickým a iným pracovníkom MŠ nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu, ďalej domáca izolácia a nutnosť aktívne monitorovať svoj zdravotný stav," poznamenala hovorkyňa.

Starosta zároveň žiada rodičov, aby s dieťaťom, ktoré vykazuje príznaky akéhokoľvek ochorenia, zostali doma. Tak ako chorí ľudia nepatria do práce, tak choré deti nepatria do skôlky, ani do školy.

O súkromnej škôlke v Petržalke sa dočítate tu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk,TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme škôlka

Dôležité udalosti