Počet nakazených presiahol v Brazílii štyri milióny

Štátna karanténa v Gabčíkove.
Zdroj: AP Photo/Andre Penner

Za posledný deň sa ich počet zvýšil o takmer 44.000.

Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Brazílii presiahol štyri milióny. Vyplýva to z novej bilancie, ktorú vo štvrtok zverejnili brazílske úrady. V Brazílii, ktorá je najväčšou a najľudnatejšou krajinou Latinskej Ameriky, evidujú už 4.041.638 prípadov infekcie novým koronavírusom. Za posledný deň sa ich počet zvýšil o takmer 44.000, píše agentúra DPA.

Počet úmrtí na koronavírusové ochorenie COVID-19 vzrástol o 834 na celkových 124.614. V oboch parametroch - počte nakazených i úmrtí - je Brazília po USA druhou najviac postihnutou krajinou na svete.

Podľa brazílskeho ministerstva zdravotníctva dochádza v posledných dňoch k miernemu spomaleniu nárastu nových prípadov. Nezávislí experti však varujú pred prečasným optimizmom, ktorý podľa nich bude oprávnený až po niekoľkých týždňoch pokračovania tohto trendu.

Novým koronavírusom sa v júli nakazil aj brazílsky pravicový prezident Jair Bolsonaro, ktorý dlhodobo odmieta reštriktívne opatrenia na zamedzenie šírenia nákazy. Útočí pritom guvernérov a starostov, ktorí zaviedli karanténne opatrenia, s argumentom, že spôsobené ekonomické škody sú oveľa horšie než samotná choroba.

RIO DE JANEIRO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Brazília

Dôležité udalosti