Ďalší rekord: V Česku pribudlo 680 nakazených

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR/AP

Podľa českého ministerstva zdravotníctva stúpa aj počet hospitalizovaných.

Denný prírastok potvrdených prípadov choroby COVID-19 v Českej republike prekonal vo štvrtok tretíkrát za sebou rekord, keď pribudlo 680 nakazených, čo je najviac od vypuknutia epidémie koronavírusu na začiatku marca. Podľa českého ministerstva zdravotníctva stúpa aj počet hospitalizovaných, informujú Novinky.cz.

V stredu pribudlo 649 prípadov a v utorok 504. Česká republika má v týchto dňoch najvyššie tempo nákazy koronavírusom zo susedných krajín. Aktuálne chorých je 7196 ľudí.

Podľa štvrtkových údajov je hospitalizovaných 172 nakazených, pričom v ťažkom stave je 40 z nich, za mesiac sa ich počet zdvojnásobil.

Najvýraznejší nárast počtu nakazených má teraz Hodonínsko, kde za posledných sedem dní pribudlo v prepočte na 100 000 obyvateľov 64 nových prípadov. Viac ako päť desiatok nakazených na 100 000 obyvateľov za týždeň evidujú okresy Třebíč, Svitavy a Praha. Za celú dobu epidémia má z krajov najviac potvrdených prípadov hlavné mesto, kde testy doteraz odhalili cez 6100 pozitívnych prípadov.

PRAHA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti