Najviac od začiatku epidémie: Slovensko má rekord v počte nových prípadov nákazy

Barbora Piešová
Zdroj: TASR/AP/Philipp von Ditfurth

Vyššie číslo pozitívne testovaných za jeden deň dosiaľ laboratóriá nezaznamenali.

Na Slovensku potvrdili vo štvrtok koronavírus u ďalších 137 osôb, čo je u nás dosiaľ najvyšší denný prírastok prípadov od začiatku šírenia epidémie. Celkovo je tak v krajine 4 300 pozitívne testovaných ľudí. Vo štvrtok pritom laboratóriá vykonali 4 772 testov.

O niečo menší počet nových pacientov sme evidovali 20. augusta, kedy pribudlo 123 prípadov. Tento týždeň v stredu potvrdili COVID-19 u 121 osôb. V dňoch 15. apríla a 28 augusta sme zaznamenali 114 nových nakazených.

Najviac pozitívnych testov opäť hlási Bratislava, kde pribudlo 42 nakazených osôb. V okrese Nitra majú 11 pozitívnych, v okrese Michalovce deväť a v okresoch Košice a Senec po šesť nových pacientov.

Po päť prípadov majú okresy Žilina a Spišská Nová Ves. Okresy Liptovský Mikuláš, Stará Ľubovňa, Prešov, Trenčín a Tvrdošín hlásia štyroch pacientov.

Troch pozitívne testovaných zaznamenali okresy Brezno a Dunajská Streda. Po dva prípady hlásia z okresov Banská Bystrica, Partizánske, Pezinok, Prievidza a Trnava. Po jednom nakazenom majú v okresoch Čadca, Dolný Kubín, Galanta, Ilava, Komárno, Kysucké Nové Mesto, Malacky, Martin, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Rožňava, Ružomberok, Skalica, Sobrance, Topoľčany a Zlaté Moravce.

Prečítajte si tiež:

Ako približuje Ministerstvo zdravotníctva SR, medzi novými prípadmi je 67 žien a 70 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 91 rokov.

Zmenil sa aj stav v nemocniciach, v korých aktuálne leží 92 ľudí. Je ich o 13 menej v porovnaní s predchádzajúcim dňom. Z nich má potvrdené ochorenie 70 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je deväť ľudí, podporu pľúcnej ventilácie potrebuje šesť osôb.

Včera nákaze nik nepodľahol, počet obetí zostáva 37. Dobrou správou tiež je, že po štvrtku stúpol aj počet vyliečených, z COVID-19 sa dostalo ďalších 76 pacientov. Ich celkový počet je 2 693. Aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1570.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 72.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.