Na infekčnej klinike v Nitre stúpol počet nakazených pracovníkov

Adela a Dano
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Testovanie absolvujú postupne aj ďalší.

Na Infekčnej klinike vo Fakultnej nemocnici v Nitre je do dnešného dňa osem pracovníkov, ktorým potvrdili nový koronavírus. Informáciu uviedla regionálna hygienička Katarína Tináková.

"Od 31. augusta bolo pozitívne testovaných na COVID-19 osem pracovníkov Infekčnej kliniky v Nitre. Testovania naďalej prebiehajú," dodala.

Včera večer sme informovali o siedmich infikovaných pracovníkoch - šiestich sestrách a jednej lekárke. "Môžeme potvrdiť ďalšiu COVID-19 pozitívnu zdravotnú sestru," uviedla v piatok poobede aj hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

V nemocnici zasadal ráno krízový štáb. Situáciu tam vraj majú pod kontrolou. Nemocnica už pre aktuálnu situáciu obmedzila návštevy, píše My Nitra.

K dnešnému dňu má hospitalizovaných 11 pozitívnych pacientov, jeden je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, päť je na jednotke intenzívnej starostlivosti a päť na lôžkovom oddelení infekčnej kliniky.

Nákaza sa šírila aj na športovej udalosti

V okrese Nitra pribudlo vo štvrtok 11 nových prípadov nákazy. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) približuje, že niektoré súvisia aj s pozitívnymi osobami z dvoch základných škôl, kde odložili začiatok školského roka.

"Tieto osoby boli už pred testovaním na ochorenie COVID-19 v domácej izolácii," uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Podobne ako v Nitre, aj v iných regiónoch Slovenska sú medzi novými prípadmi dohľadané a aktívne testované kontakty už pozitívnych osôb či importy zo zahraničia. V Bratislavskom kraji sa objavili sporadické prípady bez vzájomnej epidemiologickej súvislosti s už šetrenými pozitívnymi osobami.

V okrese Spišská Nová Ves sa nákaza rozšírila na športovej udalosti. Pozitívne testované osoby boli od návratu z nej v izolácii a neprišli do kontaktu s ďalšími ľuďmi. S tou istou udalosťou súvisia aj dva nové prípady v žilinskom okrese.

Čítajte viac: Najviac od začiatku epidémie: Slovensko má rekord v počte nových prípadov nákazy

NITRA/rk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.