Krajčí: V hre je zatvorenie hraníc s Ukrajinou, zoznam červených krajín nemeníme

Včely Indovi kompletne zahalili tvár.
Zdroj: TASR

Zlá situácia je na Sardínii i niektorých regiónoch v Rakúsku a Česku.

Slovensko nateraz nemení zoznam červených krajín v súvislosti s druhou vlnou koronavírusu, ale v hre je zatvorenie hraníc s Ukrajinou vzhľadom na epidemiologickú situáciu v tejto krajine, ako aj na východnom Slovensku. Najviac importovaných prípadov koronavírusu v júli a auguste bolo práve od našich východných susedov.


Oznámil to po rokovaní Pandemickej komisie minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) s tým, že zlá je situácia je na talianskom ostrove Sardínia, ako aj v niektorých regiónoch v Rakúsku a Česku. „Situácia v Poľsku sa zlepšila. Najhoršie sú na tom regióny susediace so Slovenskom," upresnil.


Ministerstvo dopravy musí pripraviť podmienky, aby na našich letiskách kontrolovali pasažierov z červených krajín a musia mať vyplnený formulár eHranica. Na piaty deň po príchode musia ísť na test na COVID-19.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Situáciu prehodnocujú epidemiológovia aj v prípade Švédska a Bulharska. "Je pravdepodobné, že pokiaľ sa situácia za posledný týždeň nezhorší, budeme prehodnocovať Bulharsko a Švédsko a dostanú sa, aj vzhľadom na epidemiologickú situáciu v našej krajine, do tzv. zelených krajín," skonštatoval.   

Celé vydanie piatkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.