Denný prírastok nakazených na Slovensku prvýkrat prekonal hranicu 200 prípadov

Zdravotný pracovník odoberá vzorky na ochorenie Covid-19 v indickom Hajdarabáde.
Zdroj: TASR

Laboratóriá urobili 5947 testov.

Na Slovensku potvrdili v piatok koronavírus u ďalších 226 osôb, čo je u nás dosiaľ najvyšší denný prírastok prípadov od začiatku šírenia epidémie. Celkovo je tak v krajine 4526 pozitívne testovaných ľudí. V piatok pritom laboratóriá vykonali 5947 testov.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 104 pacientov, nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Najviac pozitívnych testov opäť hlási Bratislava, kde pribudlo 75 nakazených osôb. V okrese Nitra majú 22 pozitívnych, v okrese Tvrdošín 20 a v okrese Prešov osem prípadov. Dunajská Streda, Košice, Nové Zámky, Pezinok, Trnava majú po šesť nových pacientov.

Po päť prípadov majú okresy Senec a Stará Ľubovňa. Michalovce, Prievidza, Šaľa a Trenčín hlásia štyroch pacientov.

Troch pozitívne testovaných zaznamenali okresy Lučenec, Poprad, Spišská Nová Ves a Vranov nad Topľou.

Dva prípady hlási Banská Bystrica, Bardejov, Čadca, Ružomberok, Sabinov, Senica, Skalica, Veľký Krtíš a Žiar nad Hronom. Po jednom prípade zaznamenali okresy Dolný Kubín, Komárno, Malacky, Martin, Námestovo, Považská Bystrica, Snina a Sobrance.

Vývoj situácie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

"Je medzi nimi 104 žien a 122 mužov, sú vo veku od jeden do 81 rokov," priblížil rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

V nemocniciach je hospitalizovaných 95 ľudí s podozrením na COVID-19 alebo potvrdeným ochorením. Z nich má potvrdené ochorenie 73 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je osem ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

Slovensko dosiaľ eviduje 37 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom. Počet aktívnych prípadov je aktuálne 1692. Celkový počet ukončených laboratórnych testov dosiahol počet 354.361.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti