Denný počet pozitívnych testov na koronavírus klesol pod 100

Polícia v Birminghame uzatvorila oblasť, kde došlo k incidentu.
Polícia v Birminghame uzatvorila oblasť, kde došlo k incidentu. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Otestovali dokopy 2462 ľudí.

V sobotu otestovali slovenské laboratóriá 2462 vozriek na prítomnosť nového koronavírusu, 88 z nich malo pozitívny výsledok. Vyplýva to z údajov na stránke covid-19.nczisk.sk.

Celkový počet prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku tak stúpol na 4614.

Nové prípady pribudli v okresoch Bratislava (34), Nové Zámky (11), Michalovce (8), Nitra (8), Stará Ľubovňa (5), Trnava (3), Dunajská Streda (2), Komárno (2), Malacky (2). Trebišov (2), Dolný Kubín (1), Galanta (1), Ilava (1), Levice (1), Piešťany (1), Púchov (1), Ružomberok (1), Sabinov (1), Senec (1), Snina (1) a Trenčín (1). Je medzi nimi 46 žien a 42 mužov, sú vo veku od 6 do 83 rokov.

Podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR ide o aktívne dohľadané prípady a importy zo zahraničia, sporadicky sa vyskytli aj prípady bez súvislosti so známymi prípadmi ochorenia. "Epidemiológovia testujú osoby vracajúce sa z rizikových krajín, suspektné osoby a ďalšie indikované na testovanie," uvádza ÚVZ SR na sociálnej sieti. V regiónoch naďalej zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, vyhľadávajú kontakty pozitívnych osôb a nariaďujú im domácu izoláciu a testovanie. 

V sobotu sa z nákazy vyliečilo päť osôb a pribudli štyria hospitalizovaní pacienti. Nezomrel nikto. Aktuálne tak máme 1 775 chorých.

V nemocnici leží 99 pacientov, pričom koronavírus potvrdili u 78 z nich, zvyšok čaká na výsledky testovania. Pľúcnu ventiláciu potrebuje momentálne sedem chorých.

Sedemdňový kĺzavý medián má hodnotu 88.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti