Žiakovi zo súkromnej základnej školy v Senci potvrdili COVID-19

Škola pokračuje vo vyučovaní, otestovaná a v karanténe bude iba jedna trieda.

Žiak zo súkromnej základnej školy v Senci bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Na sociálnej o tom informuje škola i mesto Senec. Škola deklaruje, že sa riadi pokynmi v zmysle oranžovej fázy COVID-19 semaforu a komunikuje s rodičmi i regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ).

"Momentálne čakáme na ďalší postup, ktorý nám určí príslušný RÚVZ, s ktorým súčinne spolupracujeme. Táto situácia sa dala očakávať, vieme, že je to nepríjemné, ale máme ju pod kontrolou (stále dodržiavame všetky povinné opatrenia) a nie je dôvod na zbytočné šírenie paniky," uviedlo na sociálnej sieti vedenie školy.

Mesto Senec o situácii vie, obyvateľom odporučilo, aby dodržiavali protiepidemické opatrenia, nosili ochranné rúška, umývali si ruky a správali sa zodpovedne.

V rámci Bratislavského kraja sa na tzv. červenom COVID-19 semafore nachádzajú lokality Bratislava I, teda mestská časť Staré Mesto. Na oranžovom sa nachádzajú zvyšné mestské časti Bratislavy a okresy Pezinok a Senec.

RÚVZ Bratislava v súvislosti so zhoršenou epidemiologickou situáciou na týchto miestach od nedele (6. 9.) do 30. septembra zakázal organizáciu hromadných podujatí v exteriéri nad 500 osôb alebo v interiéri nad 250 osôb. Dovolená nie je ani organizácia akcií v čase od 23.00 do 6.00 h, výnimkou sú svadby do 150 osôb. Zakázané sú aj návštevy v nemocniciach a interiéroch pobytových zariadeniach sociálnej starostliv

‼️‼️‼️ AKTUALIZÁCIA 15:10 Na základe pokynov RÚVZ by sme radi verejnosť informovali, že škola pokračuje vo vyučovaní,...

Uverejnil používateľ Súkromná základná škola SENEC Pondelok 7. septembra 2020
SENEC/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Základná škola

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.