V Česku opäť výrazne pribudlo nakazených, v Prahe už dochádza ku komunitnému prenosu

Obálka knihy.
Zdroj: AP Photo/Daniel Cole

V ČR je kvôli koronavírusu uzavretých už 45 škôl.

Za pondelok pribudlo v Českej republike 563 ľudí, u ktorých sa novo potvrdila nákaza SARS-CoV-2. Aktívnych prípadov je rekordných 8 424, celkom sa v ČR nakazilo 28 715 osôb, z ktorých 437 zomrelo. Podľa pondelkového oznámenia českého ministerstva zdravotníctva je hospitalizovaných 214 nakazených. Najvýznamnejším lokálnym ohniskom je Praha, ktorá je na oranžovom stupni, pretože v nej už dochádza ku komunitnému prenosu, informujú Novinky.cz.

Doteraz najviac pozitívnych testov od začiatku marca za jeden deň zistili laboratória v piatok, 797. Aj cez víkend boli nárasty rekordné, čo sa týka voľných dní.

V ČR je kvôli koronavírusu uzavretých už 45 škôl, na niektorých sa ani nezačalo učiť. V školách bolo evidovaných 83 prípadov Covidu-19, uviedol ČRo. Najviac prípadov - 21 - je v Stredočeskom kraji, devätnásť potom v Juhomoravskom.

Najvýraznejší nárast počtu nakazených v ČR má teraz Pelhřimovsko, kde za posledných sedem dní pribudlo 101 nových prípadov Covidu-19 na 100 000 obyvateľov. Nákaza sa tam potvrdila okrem iného v domove pre seniorov v Humpolci. Druhý najvýraznejší nárast chorobnosti zaznamenali hygienici v Prahe, kde za posledný týždeň pripadá takmer 74 nakazených na 100 000 obyvateľov.

PRAHA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.