Po pondelku máme ďalších takmer sto nových prípadov nákazy

Počas včerajšieho dňa pribudli aj desitaky vyliečených pacientov.

V pondelok vykonali laboratóriá dokopy 2 891 testov na nový koronavírus, pričom pozitívny výsledok vyšiel v 91 prípadoch. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine je doteraz 4727.

Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, najviac nových pozitívne testovaných je opäť v Bratislave, kde v pondelok mali 31 prípadov. V okrese Nitra pribudlo 13 nakazených osôb a v okrese Trebišov šesť.

Po tri prípady hlásia okresy Humenné, Malacky, Púchov, Senec, Šaľa a Trnava. Dvoch pacientov majú okresy Michalovce, Pezinok, Prievidza, Ružomberok, Senica, Skalica, a Trebišov.

Po jednom infikovanom pribudlo v okresoch Banská Bystrica, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Nové Zámky, Považská Bystrica, Prešov, Vranov nad Topľou, Zvolen a Žilina.

Vývoj pandémie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

Medzi novými pacientmi s COVID-19 je 53 žien a 38 mužov, sú vo veku od jedného do 90 rokov. Aktívnych prípadov je aktuálne na Slovensku 1 777.

Dobrou správou je, že z ochorenia sa vyliečilo až 77 osôb. Celkový počet vyliečených stúpol na 2 913. Nákaze nik nepodľahol, obetí zostáva 37.

Počet hospitalizovaných pacientov stúpol o 11, aktuálne teda v nemocniciach leží 110 ľudí. Z nich má potvrdené ochorenie 90 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti