Ukrajinský patriarcha tvrdil, že COVID-19 je boží trest za sobáše gejov. Teraz sa ním sám nakazil

Kamión sa zrazil s osobným autom
Zdroj: Profimedia.sk

Patriarcha v tom istom rozhovore na otázku, či sa nejako chráni pred možnou nákazou, odpovedal, že jeho ochranou je viera.

Filaret, patriarcha Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, sa nakazil koronavírusom a bol hospitalizovaný na Ukrajine, píše kyivpost.com.

Stav 91-ročného duchovného je stabilizovaný. V marci Filaret v jednom z ukrajinských verejnoprávnych médií vyhlásil, že „koronavírus je Boží trest za hriechy ľudstva". Neskôr spresnil, že za pandémiu môžu manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Jeho vyhlásenie vyvolalo na Ukrajine veľkú kritiku zo strany LGBT komunity, ktorá Filareta obvinila z nepriameho podnecovania násilia voči sexuálnym menšinám a podala naňho trestné oznámenie.

Patriarcha v tom istom rozhovore na otázku, či sa nejako chráni pred možnou nákazou, odpovedal, že jeho ochranou je viera. „Verím, že Boh ma nenechá ochorieť, pretože musím slúžiť cirkvi," uviedol kňaz pre ukrajinskú televíznu stanicu Kanal 4.

Filaret nie je jediným duchovným, ktorý šíri nepravdivé informácie. Mnohí náboženskí lídri v USA, v Číne, ale aj izraelskí rabíni veria, že koronavírus je odpoveďou vyššej moci na hnutie za práva LGBT ľudí.

Na Ukrajine evidujú už viac ako 138-tisíc prípadov koronavírusu. Počet infikovaných ľudí sa za posledných 24 hodín zvýšil o 2 174. Ukrajina je v súčasnosti 24. najviac infikovanou oblasťou zo 188 krajín, kde sa objavil koronavírus.

KYJEV/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti