V Nitre zomrelo 15-ročné dievča, ktorému potvrdili COVID-19, v Ružomberku zasa 78-ročný muž

lesbos.mp4
Zdroj: TASR

Presnú príčinu smrti pri oboch pacientoch odhalí až pitva.

V nitrianskej nemocnici zomrela v utorok iba 15-ročná pacientka, ktorej testy predtým potvrdili ochorenie COVID-19. Presná príčina smrti bude známa až po pitve.

"Môžeme potvrdiť, že sme počas víkendu prijali na Kliniku detí a dorastu polymorbídnu pacientku so závažnými chronickými ochoreniami, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19 a následné preložená na Infekčnú kliniku, kde zomrela. Presnú príčinu úmrtia bude možné určiť až po pitve zosnulej," potvrdilo smutnú správu vedenie nemocnice portálu noviny.sk.

Prečítajte si tiež:

Polymorbidita u pacientky znamená, že mala výskyt viacerých ochorení súčasne. Minister zdravotníctva Marek Krajčí neskôr spresnil, že dievča malo okrem iných zdravotných ťažkostí aj silnú obezitu, čo je jeden z rizikových faktorov.

Najprv bol uvádzaný vek zosnulého dievčaťa 16 rokov, no táto informácia bola neskôr spresnená.

V stredu popoludní ohlásila úmrtie pacienta s COVID-19 aj Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku. Zomrel tu 78-ročný pozitívne testovaný pacient, ktorý bol pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj v tomto prípade definitívne určí presnú príčinu smrti až pitva.

"Aktuálne sú v ÚVN hospitalizovaní šiesti pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19," doplnila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

NITRA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ružomberok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.