Česká vláda sprísňuje opatrenia. Rúška budú povinné vo všetkých vnútorných priestoroch

Ilustračná snímka.

Nariadenie platí od štvrtka.

V celej Českej republike bude od štvrtka platiť povinnosť nosiť rúška vo všetkých vnútorných priestoroch budov. Oznámil to v stredu minister zdravotníctva Adam Vojtěch, ktorý sa na tom zhodol s odborníkmi.

Ako pripomína server iDNES.cz, Vojtěch avizoval sprísnenie opatrení pre celú republiku v deň, keď začali platiť nové pravidlá pre nosenie rúšok v hlavnom meste Praha, ktorá je jediná "oranžová" na takzvanom koronavírusovom semafore.

Nové opatrenia, ktoré majú obmedziť šírenie koronavírusu, sa tak majú vzťahovať aj na regióny, ktoré sú z hľadiska semafora, teda epidemiologického ohrozenia, úplne bezproblémové.

V ČR pribudlo v utorok rekordných 1164 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie.

Aktuálne sa z ochorenia COVID-19 v Česku lieči 9272 pacientov. Komplikáciám spojeným s ochorením COVID-19 od začiatku pandémie podľahlo v ČR 441 ľudí. Od začiatku pandémie sa v krajine nakazilo 29.877 osôb, z ktorých sa už 20.164 ľudí vyliečilo.
Od 1. septembra je v celej ČR opäť povinné nosiť rúška vo vnútorných verejných priestoroch, napríklad v hromadnej doprave či úradoch.

Reportáž spracovali kolegovia z TV Nova:


PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti