Denný nárast prípadov neutícha. Aj v stredu pribudlo veľké množstvo infikovaných

Kamenné koberce vydržia desiatky rokov.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Najviac pacientov odhalili testy v Bratislave a okrese Michalovce.

V stredu potvrdili ochorenie COVID-19 ďalším 178 ľuďom na Slovensku, pričom laboratóriá otestovali 5 021 vzoriek. Od začiatku šírenia nákazy eviduje krajina 5 066 pozitívne testovaných osôb.

Najviac prípadov hlási Bratislava, kde evidujú 33 nových pacientov. V okrese Michalovce sú 17 pozitívni a v okresoch Lučenec a Nitra rovnako 12. Jedenásť infikovaných má okres Košice a o jedného menej okres Stará Ľubovňa.

Deväť prípadov eviduje okres Žilina, osem okres Trnava. Po päť pacientov bolo pozitívne testovaných v okresoch Nové Zámky, Prešov, Sobrance a Tvrdošín. Po tri prípady odhalili testy v okresoch Dolný Kubín, Galanta, Liptovský Mikuláš, Malacky, Prievidza, Púchov, Senec a Vranov nad Topľou.

Po dvoch pacientoch s COVID-19 majú okresy Námestovo a Považská Bystrica, Trebišov a Trenčín. Po jednom prípade hlásia okresy Bytča, Hlohovec, Kežmarok, Košice - okolie, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Šaľa, Topoľčany a Zvolen.

Prečítajte si tiež:

Medzi novými prípadmi je 89 žien a 89 mužov, sú vo veku od troch do 83 rokov. Počet aktívnych prípadov je na Slovensku aktuálne 2 028.

Priaznivé je, že sa vyliečilo ďalších 54 chorých, celkový počet vyliečených pacientov tak stúpol na 3 001. Ministerstvo zdravotníctva nepotvrdilo žiadnu novú obeť koronavírusu. Počet úmrtí tak zostáva 37.

V porovnaní s predchádzajúcim dňom je hospitalizovaných menej pacientov, a to o 16. Momentálne v nemocniciach leží 115 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 95 pacientov. Na jednotke intezívnej starostlivosti je 16 pacientov, podporu pľúcnej ventilácie potrebuje osem osôb.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.