Koronavírus naberá na sile. Rekordné počty nakazených hlásia Česi aj Ukrajinci

Čísla sa v posledných dňoch nezlepšujú.

Vo štvrtok pribudlo v Česku 1 382 nakazených koronavírusom, čo je nový rekord. Doterajšie maximum z utorka bolo prekonané o viac ako 200 prípadov. Hlavná hygienička Jarmila Rážová už vo štvrtok avizovala, že počet oranžových regiónov na semafore, mape rizika nákazy COVIDOM-19, stúpne najmenej na tri. Nový semafor má ministerstvo zverejniť v piatok, informujú Novinky.cz.

Čísla sa v posledných dňoch nelepšujú. V stredu pribudlo 1 161 prípadov nákazy, len o dva menej ako počas doteraz rekordného utorok. Celkovo sa za viac ako pol roka nakazilo 32 413 ľudí, z nich sa takmer 20 800 vyliečilo a 448 zomrelo. Aktuálne tak s chorobou zápasí 11 178 ľudí.

Televízia Nova na svojej webovej stránke na základe grafov zobrazujúcich počet nových denných prírastkov analyzuje, že od konca apríla začali ich počty klesať. V máji a júni denne pribúdalo väčšinou menej než 100 prípadov denne. Nárast nových prípadov sa však prudko zvýšil začiatkom júla - podľa rezortu zdravotníctva to spôsobilo rozsiahle testovanie na Karvinsku.

V Česku vykonali doposiaľ 1.014.369 testov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2.

Aj Ukrajina opäť hlási rekord v počte nakazených

Ukrajina zaznamenala v piatok ďalší najvyšší denný nárast počtu prípadov infekcie novým typom koronavírusu. Ako vyplýva z údajov zverejnených na webe Systému monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO), počet potvrdených prípadov sa za posledných 24 hodín zvýšil o 3 144 na celkovo 148.756.

Chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, podľahlo v priebehu uplynulých 24 hodín 53 ľudí, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 3076. Z ochorenia sa za posledných 24 hodín uzdravilo 1128 ľudí, od začiatku pandémie už 67.005.

PRAHA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.