Nové ohnisko nákazy v Budapešti. V domove dôchodcov sa infikovalo 29 ľudí, jeden zomrel

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Za štvrtok z Maďarska hlásia rekordný počet nových prípadov.

V maďarskom domove dôchodcov na ulici Kamaraerdei út v Budapešti potvrdili nákazu novým druhom koronavírusu 25 seniorom a štyrom zamestnancom.

Jeden senior po prevoze do nemocnice zomrel, informovalo v piatok internetové vydanie denníka Népszava, podľa ktorého toto sociálne zariadenie prevádzkuje hlavné mesto.

Väčšina infikovaných dôchodcov nemá žiadne príznaky ochorenia, u niekoľkých sa prejavili mierne príznaky. Z dôvodov ochrany ostatných ich však hospitalizovali.

V domove je umiestnených celkom 572 seniorov a pracuje tam takmer 300 zamestnancov.
Počet nakazených v tomto zariadení sa v uplynulých 24 hodín zdvojnásobil.

Samospráva Budapešti zakázala začiatkom mesiaca návštevy, šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová následne 8. septembra nariadila prísny zákaz návštev vo všetkých sociálnych zariadeniach, ale aj zákaz opustenia týchto inštitúcií.

Za uplynulý deň v krajine pribudlo rekordných 718 potvrdených prípadov nákazy, ktorých je už celkom 10.909. Jeden starší chronicky chorý pacient zomrel, čím počet obetí spájaných s ochorením COVID-19 stúpol na 631, vyplýva u údajov zverejnených v piatok na vládnej informačnej stránke koronavirus.gov.hu.

Z nákazy sa zotavilo 4014 ľudí, aktuálne je potvrdená infekcia koronavírusom u 6264 osôb. Hospitalizovaných je 259 chorých, z nich 12 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.
V povinnej domácej karanténe je 25.117 osôb. Laboratóriá otestovali už 517.222 vzoriek.

BUDAPEŠŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Budapešť

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.