Rekordné čísla nových prípadov koronavírusu hlásia aj ďalšie štáty

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR/AP

V Maďarsku pribudlo až 916 nakazených.

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch už nie je v karanténe. Na sociálnej sieti Twitter v sobotu oznámil, že aj druhý test na nový druh koronavírusu mal negatívny.

"Práve mi prišiel výsledok druhého testu. Som negatívny. Končím karanténu a vraciam sa späť na ministerstvo bojovať s koronavírusovou epidémiou," napísal Vojtěch na Twitteri.

Vojtěch aj ďalší pracovníci jeho rezortu išli minulú stredu (2. septembra) do karantény, keďže boli v kontakte s hlavou hygieničkou ČR Jarmilou Rážovou, ktorá mala pozitívny test na koronavírus. Zároveň podstúpili prvý test na tento vírus, informoval vtedy spravodajský portál iDNES.cz.

Zdroj: AP Photo/Virginia Mayo

V Maďarsku za uplynulých 24 hodín pribudlo rekordných 916 pozitívnych

V Maďarsku pokračuje výrazný rast počtu nakazených novým druhom koronavírusu, v sobotu ich za uplynulých 24 hodín pribudlo rekordných 916. V súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobovaným koronavírusom zomreli dvaja starší chronicky chorí pacienti, informovala vláda na stránke koronavirus.gov.hu.

Celkový počet potvrdených prípadov nákazy dosiahol v krajine 11 825. Obetí ochorenia je 633. Aktuálne je nakazených 7134.

V nemocničnom ošetrení je 282 nakazených, z ktorých 15 sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

India hlási druhý deň rekordný nárast

India zaznamenala druhý deň po sebe rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva zo sobotňajších údajov federálneho ministerstva zdravotníctva, ktoré oznámilo 97.570 novoinfikovaných. Informovala o tom agentúra Reuters.

India je s celkovým počtom prípadov prevyšujúcim 4,65 milióna druhou najviac zasiahnutou krajinou po Spojených štátoch, ktoré evidujú viac ako 6,4 milióna prípadov.

India však v súčasnosti registruje najväčšie prírastky nových prípadov ochorenia COVID-19 na svete, ktoré sa tam šíri v mestských i vidieckych oblastiach.

Osobitne zasiahnutým je západoindický štát Maháraštra, kde celkový potvrdený počet infikovaných presiahol v piatok jeden milión. Ak by tento štát, ktorý je najbohatším v Indii, bol samostatnou krajinou, bol by na úrovni Ruska s celosvetovo štvrtým najvyšším počtom nakazených.

Indickí vládni predstavitelia a experti uviedli, že neutíchajúci nárast prípadov v Maháraštre a iných častiach krajiny je pravdepodobne dôsledkom obnovovania ekonomickej aktivity, miestnych slávností a "únavy" z karanténnych opatrení.

Rakúsko hlási 869 nových prípadov COVID-19

Rakúsko zaznamenalo za posledný deň výrazný nárast počtu nových prípadov nákazy koronavírusom. Údaje ministerstiev vnútra a zdravotníctva ukazujú 869 prípadov potvrdených od piatka do soboty, z toho 444 vo Viedni, kde ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok novoinfikovaných. Informovala o tom agentúra APA.

V piatok dopoludnia oznámili v Rakúsku 580 nových prípadov za 24 hodín, čo je hodnota, ktorú teraz takmer dosiahlo hlavné mesto spolu s okolitým Dolným Rakúskom (135 prípadov), píše APA. Z ostatných spolkových krajín hlásili viac ako 50 nových prípadov už len Tirolsko (87), Horné Rakúsko (78) a Štajersko (57).

Od začiatku pandémie registruje Rakúsko 32.696 infikovaných novým koronavírusom, v dôsledku nákazy zomrelo 754 ľudí a 26 579 osôb sa uzdravilo. Aktuálne v nemocniciach ošetrujú 209 pacientov s ochorením COVID-19, z nich 42 na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

BUDAPEŠŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Maďarsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.