Testovanie v nedeľu: Máme ďalšie desiatky nových prípadov nákazy a zopár vyliečených

Na konci týždňa otestovali laboratóriá 1 425 vzoriek.

V nedeľu vykonali laboratóriá 1 425 testov na nový koronavírus, pričom pozitívny výsledok sa ukázal v 48 prípadoch. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 5 580.

Najviac pozitívnych pribudlo aj v nedeľu v Bratislave, kde ochorenie COVID-19 potvrdili deviatim ľuďom. Po päť prípadov hlásia okresy Námestovo, Púchov a Trnava. Troch nakazených má okres Dunajská Streda a tiež okres Ilava.

Okresy Nové Zámky, Partizánske a Prešov evidujú po dva nové prípady, po jednom infikovanom hlásia okresy Bardejov, Čadca, Galanta, Košice, Košice a okolie, Levice, Malacky, Michalovce, Považská Bystrica, Senec, Trenčín a Žarnovica.

Súvisiaci obsah

Ako približuje ministerstvo zdravotníctva, medzi 48 pozitívne testovanými bolo 23 žien a 25 mužov vo veku od desať do 81 rokov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2 413.

Vyliečilo sa ďalších päť chorých. Celkovo sa u nás zotavilo už 3 129 pacientov. Nákaze nik nepodľahol, počet obetí zostáva 38.

V porovnaní s predchádzajúcim dňom sa znížil počet hospitalizovaných o jedného pacienta. Aktuálne v nemocniciach leží 129 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 96 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje desať pacientov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti