Jeden z prvých štátov zavádza už druhú celoštátnu karanténu

Marián Gáborík ako tanečník
https://videoarchiv.markiza.sk/video/2-na-1/bonus/6591-2-na-1-marian-gaborik-ako-tanecnik Zdroj: AP Photo/Ariel Schalit

Dôvodom je, že nákaza sa prudko šíri.

Izrael zavedie svoju druhú celoštátnu karanténu na celé trojtýždňové židovské sviatočné obdobie a začne sa v piatok 18. septembra.

Toto opatrenie proti prudkému šíreniu nového druhu koronavírusu oznámil v nedeľu izraelský premiér Benjamin Netanjahu, na ktorého sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Po niekoľkých hodinách búrlivej debaty Netanjahuov kabinet hlasoval za toto drastické opatrenie, ktoré sa začne na židovský Nový rok 18. septembra a skončí sa sviatkom Sukot (Sviatkom stánkov) 9. októbra.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Ministri, ktorí hlasovali za toto zatvorenie krajiny (lockdown), sa obávajú, že veľké rodinné stretnutia za spoločným stolom, hromadné modlitby na Deň zmierenia (Jom kipur) a tesná blízkosť veriacich v malých prístreškoch na Sviatok stánkov pomôžu šíriť koronavírus ešte viac, než sa šíri teraz. Izrael totiž v máji zmiernil celoštátnu karanténu zavedenú v polovici marca.

Izrael zažíva druhú vlnu pandémie nového koronavírusu, pričom tento týždeň počet denných prípadov nákazy presiahol hranicu 4000 - prvýkrát od februára, keď pandémia zasiahla Izrael.


Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

TEL AVIV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.