Prísne opatrenia pre šport a kultúru platili iba pár hodín. Matovič ich zrušil

A ospravedlnil sa aj nevestám.

V prípade športových a kultúrnych podujatí sa nebudú meniť maximálne kapacity pre situáciu v súvislosti s koronavírusom .  Oznámil to počas rokovania ústredného krízového štábu premiér Igor Matovič s tým, že rúška budú povinné a bude zakázané predávať občerstvenie.

V prípade kultúrnych podujatí v zelenej zóne bude môcť byť v interiéri 500 sediacich ľudí, v exteriéroch 1 000 divákov. Ak bude región alebo okres v červenej zóne, obsadia sediaci 50 percent kapacity, teda každé druhé miesto.

Pri športových podujatiach v zelenej zóne budú sedieť diváci v každom druhom rade, teda organizátori využijú 50 percent kapacity. Ak bude mesto alebo okres v červenej zóne, ľudia budú sedieť v každom štvrtom rade. „Chcem zdôrazniť, že sa počítajú iba diváci, nie športovci, herci, či ľudia z organizačného štábu," dodal premiér.

Matovič k utorkovej púti v Šaštíne povedal, že sa jej bude môcť zúčastniť maximálne 1 000 ľudí a polícia bude pomáhať, aby v sektoroch bol iba tento počet. Vyzval veriacich, aby púť sledovali radšej v televízii. Potvrdil, že on osobne na púť pôjde.

Pokiaľ ide o organizovanie stužkových, plesov resp. prehodnotenie počtu osôb na svadbách, premiér povedal, že ústredný krízový štáb sa touto témou intenzívne zaoberá, ale dnes sa neuzavrie. Predpokladá, že rozhodnutie mohlo padnúť do konca týždňa.

Premiér neskoro v noci zverejnil status, kde sa ospravedlňoval nevestám

Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne ... a nehanbím sa to priznať ... aj keď sa to na...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Pondelok 14. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

BRATISLAVA/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.