Na bratislavských internátoch sa objavili prvé prípady koronavírusu

Dve študentky sú v izolačnej izbe.

Bratislavské vysokoškolské internáty už majú prvé prípady nákazy novým koronavírusom. Informuje o tom Univerzita Komenského na svojom webe.

Prvý prípad hlásil Vysokoškolský internát Družba. Ubytovaný tu strávil 3. septembra počas ubytovávania sa v izbe 20 minút a odcestoval domov. Až 11. septembra sa u neho potvrdila nákaza. Momentálne sa lieči z domu.

Prečítajte si tiež:

Druhý prípad eviduje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra - Mlyny. Študentku s pozitívnym testom aj s jej spolubývajúcou izolovali v izolačných izbách. Obe majú zabezpečenú dodávku jedla a čakajú na ďalší termín testovania.

"Výučbového procesu sa nezúčastnili, v spoločných stravovacích zariadeniach neboli a minimalizovali kontakt s inými osobami na internáte. Študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia. V oboch prípadoch intenzívne komunikujeme s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý dohľadáva ich blízke kontakty a osloví všetkých, ktorí by mali podstúpiť test. Zamestnanci internátov, ktorí pravidelne prichádzajú do kontaktu s ubytovanými, od začiatku septembra priebežne podstupujú testy na ochorenie COVID-19," informuje univerzita.

Apeluje na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa hromadných podujatí, obmedzili návštevy v cudzích izbách a dodržiavali hygienické a bezpečnostné opatrenia. Študenti by mali nosiť rúška v spoločných priestoroch, jedálňach a výťahoch.

BRATISLAVA/kk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Internáty

Dôležité udalosti