Korona svadba v USA: Porušili pravidlá a nákazu rozniesli po celom štáte. Sedem ľudí už zomrelo

Roman Zach
Zdroj: Shutterstock.com

Táto akcia sa stala jedným z ohnísk šírenia koronavírusu v štáte Maine.

Mladomanželia z USA si aj napriek opatreniam pre šíriaci sa koronavírus urobili po svojom. Ich svadba mala byť veľkým dňom aj pre rodinu a priateľov. Porušili predpísaný počet hostí aj napriek tomu, že v štáte Maine môže byť na vnútorných akciách maximálne 50 ľudí. Na svadbe bolo údajne viac ako 65 ľudí a zrejme nikto z nich nedodržiaval opatrenia ako nosenie rúšok či sociálny odstup.

V súvislosti s augustovou svadbou v meste Millinocket sa v štáte Maine nakazilo vírusom najmenej 176 ľudí a sedem z nich zomrelo.

Ako uviedla agentúra AP, ani jedna z obetí sa na svadbe nezúčastnila. Nákaza sa k nim ale dostala cez hostí, ktorí na svadbe boli. Šesť z nich žilo v domove pre seniorov v meste Madison, asi 130 kilometrov od Millinocket.

Koronavírus sa zo svadby dostal až do väznice v okrese York. Nakazil sa totiž jeden zo zamestnancov, ktorý sa svadby zúčastnil. Hygienici v súčasnosti preverujú, či so svadbou súvisí aj šírenie nákazy v kostole v meste Sanford. Miestny pastor bol totiž na svadbe oddávajúcim.

Ďalšími novými ohniskami nákazy v USA sú aj motorkárska rally, ktorá sa konala v Severnej Dakote a tiež nácvik speváckeho zboru vo Washingtone. Ani v jednom prípade sa nedodržiavali odporúčané opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu, píše Washington Post.

Na celom svete sa už nakazilo koronavírusom viac ako 29 miliónov ľudí, podľahlo mu vyše 939-tisíc pacientov. Spojené štáty americké postihla pandémia najviac, hlásia už viac ako šesť miliónov nakazených a 200-tisíc úmrtí. Aktuálne údaje z celého sveta môžete sledovať v našej tabuľke.

WASHINGTON/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.