Odstrašujúci príklad z Indonézie: Popierači koronavírusu musia kopať hroby pre obete covidu

NURSES0212015.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

V Indonézii zaznamenali od začiatku pandémie už 8841 úmrtí v súvislosti s koronavírusom.

Úrady vo východnej provincii indonézskeho ostrova Jáva stratili trpezlivosť s ľuďmi, ktorí ignorovali nariadenia v boji proti koronavírusu. Za trest im nariadili, aby vo dvojiciach kopali hroby pre nebožtíkov, ktorí zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19.

Na nezvyčajné verejnoprospešné práce takto využili 8 ľudí z obce Ngabetan, ktorí odmietali nosiť rúška. Píše o tom portál Daily Mail.

„Máme tu momentálne iba troch hrobárov, takže využitie týchto ľudí mi prišlo užitočné. Verím, že to bude fungovať aj ako odstrašujúci príklad," uviedol Suyono, správca okresu Cerme.

V tejto časti Jávy sa po náraste prípadov nákazy koronavírusom sprísňujú opatrenia. Okrem verejnoprospešných prác hrozia previnilcom, ktorí nariadenia nedodržujú, aj pokuty.

V Indonézii zaznamenali od začiatku pandémie už 8841 úmrtí v súvislosti s koronavírusom. Odborníci však predpokladajú, že reálne čísla sú oveľa vyššie.

V uplynulých dňoch sa pandemická situácia v severnej Jáve prudko zhoršila. Zatiaľ čo v júni a júli hlásili okolo tisíc nových prípadov denne, teraz prírastky pravidelne prekročujú hranicu 3-tisíc nových nakazených ochorením COVID-19. Celkovo v krajine evidujú 221-tisíc prípadov nákazy týmto ochorením.

Nadi bin Eji, ktorý pracuje ako hrobár na jednom z cintorínov v metropole Jakarta hovorí, že od začiatku pandémie bolo už 2600 pohrebov. Cintorín preto museli rozšíriť o osem nových pozemkov.


JAKARTA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Indonézia

Dôležité udalosti