Prírastky nakazených v Česku sú tretie najvyššie v Európe. Horšie sú na tom len tieto dva štáty

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR - Ján Krošlák

V krajine v utorok pribudlo rekordných 1677 prípadov.

Prudký nárast nových prípadov ochorenia COVID-19 v Česku katapultoval našich severozápadných susedov do popredia v rebríčku krajín Európy s najvyšším počtom novonakazených na stotisíc obyvateľov. Píšu Novinky.

Za uplynulých 14 dní má Česko pri prepočte na 100-tisíc obyvateľov 130 prípadov. Horšia situácia je za uplynulé dva týždne len v dvoch krajinách, a síce vo Francúzsku (163) a v Španielsku, kde to je až 282 prípadov. K 16. septembru má Slovensko 33 prípadov v prepočte na stotisíc obyvateľov.

V dôsledku zhoršujúcej sa situácie Slovensko zaradilo Česko na zoznam takzvaných červených krajín, ktoré vstúpi do platnosti od piatku (18.9.).

Ktokoľvek, kto sa vráti z územia Česka, s výnimkou pendlerov do 30 kilometrov od najbližšieho hraničného priechodu, študentov, pedagógov, výskumníkov, zdravotníkov, poľnohospodárov, sociálnych pracovníkov, pracovníkov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov, musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 hodín, alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do päťdňovej domácej karantény a následne byť testovaný.

K stredajšiemu (16.9.) ránu v Česku evidujú takmer 39-tisíc prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, 476 obetí a viac ako 22-tisíc vyliečených, za utorok (15.9.) tam pribudlo rekordných 1677 prípadov nákazy.

PRAHA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prípady

Dôležité udalosti