Česko hlási rekordné počty, prvýkrát za deň majú viac ako dvetisíc nakazených

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/David J. Phillip

Pribúda nielen nakazených, ale aj obetí.

V Česku sa v stredu potvrdila nákaza SARS-CoV-2 u rekordného počtu 2 139 ľudí, čo je o 464 viac ako v utorok. Po prvýkrát bola prekročená hranica dvoch tisíc novo nakazených. Aktuálne má nákazu 17 619 ľudí, 482 zomrelo, informujú Novinky.cz.

Počty nakazených rekordne rástli aj minulý týždeň, kedy denný prírastok v utorok prvýkrát prekonal tisícku. Pribúda nielen nakazených, ale aj obetí, od začiatku septembra zomrelo 58 ľudí z radov infikovaných. Tento týždeň je obetí zatiaľ 17.

Rastie aj počet hospitalizovaných, za posledný týždeň stúpol o viac ako štvrtinu. V nemocniciach ležalo v utorok 388 ľudí s COVIDOM-19, o 55 viac ako predchádzajúci deň. V ťažkom stave je 81 z nich, za posledný týždeň ich pribudla viac ako štvrtina.

Najrýchlejšie sa nákaza šíri v Prahe a v priľahlých stredočeských okresoch, ale aj na juhu Plzeňska, Uherskohradišťsku a v Chebsku. V Prahe hygienici za posledných sedem dní potvrdili 155 prípadov na 100 000 obyvateľov, nasleduje okres Kroměříž so 150 prípadmi, Praha-východ so 135 prípadmi a okres Beroun sa 133 prípadmi na 100 000 obyvateľov.

PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti