Epidémia v Česku sa šíri čím ďalej, tým viac. Prvýkrát za deň majú toľko nakazených, čo za mesiac

Ilustračná snímka.
Zdroj: Guido Kirchner/dpa via AP

Vo štvrtok zomreli ďalší štyria infikovaní, takže Česko má už 489 obetí pandémie.

Denný prírastok počtu nových prípadov nakazených koronavírusom nového typu v Česku vo štvrtok prvýkrát prekonal hranicu 3 000. Ako informoval spravodajský server Novinky.cz, za jediný deň testy preukázali nákazu u 3130 ľudí, čo je podobný údaj ako za celý mesiac marec.

Momentálne je v ČR 20.289 nakazených. Celkovo sa koronavírusom SARS-CoV-2 od začiatku epidémie nakazilo v Česku už 44.155 ľudí. Vo štvrtok zomreli ďalší štyria infikovaní, takže Česko má už 489 obetí pandémie.

Počty nakazených v Česku stúpali už minulý týždeň, keď denný prírastok prvýkrát prekonal tisíc prípadov. Odvtedy, s výnimkou nedele, denne pribúdalo viac ako tisíc potvrdených nákaz. V stredu ich počet prekonal hranicu dvoch tisíc.

Česká televízia informovala, že ministerstvo zdravotníctva ČR vydalo novú verziu mobilnej aplikácie eRouška, ktorá používateľa upozorní na možný kontakt s človekom infikovaným koronavírusom.

Od piatku 09.00 h SELČ je ČR na slovenskom zozname rizikových krajín. Cestujúci z Česka na Slovensko sa budú musieť elektronicky registrovať a nastúpiť do karantény, ak nebudú mať negatívny výsledok testu na chorobu COVID-19 alebo sa na nich nebude vzťahovať niektorá z viacerých výnimiek z týchto povinností.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti