Slovensko má rekord v počte nových prípadov nákazy

Štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva Martin Fecko.
Zdroj: TASR/AP Photo/Michel Euler

Doteraz sme najvyšší počet prípadov za jeden deň evidovali začiatkom mesiaca.

Vo štvrtok potvrdili ochorenie COVID-19 ďalším 235 ľuďom. Ide o najvyšší denný prírastok nových prípadov nákazy od začiatku epidémie na Slovensku. Laboratóriá vykonali počas tohto dňa 5 542 testov.

Doteraz sme najviac prípadov potvrdených za jeden deň evidovali začiatkom mesiaca, 4. septembra, kedy testy odhalili 226 nakazených. Hranicu dvesto pacientov sme prekonali zatiaľ trikrát. Okrem uvedených dní ešte 11. septembra. Vtedy bol počet nových prípadov 201.

Ako približuje ministerstvo zdravotníctva, pozitívny výsledok testov malo 48 ľudí vyšetrených v Bratislave. Po dvanásť prípadov hlásia okresy Námestovo a Skalica, 11 okres Snina a desať okres Trnava.

Deväť nakazených má po včerajšom dni okres Košice, o jedného menej okresy Nitra a Topoľčany. Okresy Nové Zámky a Prievidza hlásia po sedem infikovaných, po šesť okresy Banská Bystrica, Dunajská Streda, Trebišov a Trenčín.

Po päť pacinetov majú okresy Levice, Piešťany, Senica, Stará Ľubovňa a Žilina. Štyria pozitívni pribudli v okresoch Galanta, Liptovský Mikuláš, Michalovce a Tvrdošín.

Troch nakazených zaznamenali okresy Bánovce nad Bebravou, Humenné, Poprad, Spišská Nová Ves a Žiar nad Hronom. Po dva prípady nákazy hlásia okresy Detva, Dolný Kubín, Ilava, Komárno, Prešov a Senec. Po jednom pacientovi majú v okresoch Brezno, Čadca, Lučenec, Malacky, Partizánske, Pezinok, Púchov, Ružomberok, Svidník, Turčianske Teplice a Veľký Krtíš.

Prečítajte si tiež: COVID-19: Nezabudnite, oddnes platia opäť nové opatrenia

Medzi 235 novými prípadmi je 116 žien a 119 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 89 rokov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2 827.

Počas včerajšieho dňa tiež stúpol počet vyliečených pacientov, a to až o 102 osôb. Celkovo sa uzdravilo 3 390 ľudí. Ministerstvo zdravotníctva nepotvrdilo ďalšiu obeť koronavírusu, počet úmrtí zostáva 39.

Hospitalizovali ďalších sedem osôb, v nemocniciach tak leží 128 ľudí. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 106 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je desať pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronovírus

Dôležité udalosti