Stopercentný nárast červených okresov. Pozrite si, ako vyzerá mapa rizikových regiónov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Minister Krajčí uviedol, že ak to pôjde takto ďalej, nebudú nám stačiť lôžka.

Počet rizikových regiónov sa výrazne rozrástol. Oproti minulému týždňu je červených okresov raz toľko, na mape sa rozmohla aj oranžová farba. Situácia sa zhoršila hlavne v prihraničných regiónoch. Výnimkou sú hranice s Poľskom, ktoré zaviedlo ešte prísnejšie opatrenia ako my.

„Situácia vôbec nie je stabilizovaná. Slovensko rastie v počte infikovaných, v počte hospitalizovaných, ale našťastie nie tak radikálne ako u našich susedov," uviedol v Rádiu Expres minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Pandemická komisia minulý týždeň ukázala prstom na päť rizikových regiónov, teraz k nim pribudlo ďalších päť. K oranžovým stredne rizikovým regiónov sa k dvanástim pridali ďalšie dve. Doposiaľ tak stále máme 51 zo 79 okresov bezrizikových.

Rizikové regióny

Červené: Bratislava (všetky okresy), Lučenec, Michalovce, Nitra, Púchov, Snina, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Žarnovica,

Oranžové: Dunajská Streda, Galanta, Liptovský Mikuláš, Malacky, Námestovo, Pezinok, Považská Bystrica, Prešov, Sabinov, Senec, Skalica, Stará Ľubovňa, Veľký Krtíš, Vranou nad Topľou

Zelené: 51 zo 79


Minister následne uviedol, že v prípade, ak sa situácia bude naďalej takýmto tempom zhoršovať, tak nám nebudú stačiť lôžka.

„Ak to pôjde takto ďalej, tak môžeme predpokladať, že pravdepodobne na konci októbra nám nebudú stačiť infekčné oddelenia a budeme musieť reprofilozovať nemocnice. To znamená, že lôžka, ktoré majú slúžiť na inú zdravotnú starostlivosť, budeme musieť vyhradiť na infekčný profil," vysvetlil Krajčí.


BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti